Twitter Profil Doğrulama (verified account)

Twitter profilinde ‘doğrulanmış hesap’ simgesi olan kullanıcıları mutlaka görmüşsünüzdür. Twitter’ı aktif olarak kullanan popüler hesapların alabildiği doğrulanmış hesap simgesi nasıl alınıyor merak ettiniz mi?

Twitter’da kamuoyunun ilgisini çeken müzik, oyunculuk, moda, hükümet, politika, din, gazetecilik, medya, spor, iş dünyası ve diğer temel ilgi alanlarına mensup popüler kullanıcıların profilini doğrulamak ve sahtekarlıkları önlemek maksadıyla geliştirilen verified account sistemi tüm kullanıcılara açıldı.

Daha önce Twitter’ın iletişim kurup profilleri doğruladığı sistem, tam anlamıyla herkes tarafından başvuruya açık hale geldi. Böylece bugüne kadar 5 bin TL, 10 bin TL gibi fiyatlarla twitter doğrulama işlemi yaptığını iddia eden fırsatçıların eline kilit vurulmuş oldu.

Twitter’da profil doğrulama ile mavi tik işaretine sahip olmak için verification.twitter.com adresini ziyaret edebilirsiniz. Başvuru yapacağınız twitter hesabının aşağıdaki özelliklere sahip olması gerekiyor.

  • Onaylanmış bir telefon numarası
  • Doğrulanmış bir e-posta adresi
  • Kişisel bilgiler
  • Bir profil fotoğrafı
  • Bir doğum günü (şirket, marka veya kuruluşlara ait olmayan hesaplar için)
  • Bir web sitesi
  • Tweet gizlilik ayarlarında Tweetlerin herkese açık olarak ayarlanmış olması

Twitter profilinin doğrulanması için başvuruda bulunurken, hesabın neden doğrulanması gerektiğini açık bir dille ifade edin. Ayrıca gerekiyorsa kimlik veya marka tescil belgesi gibi bir ek yükleyin. Twitter verified account başvurusundan sonra 1-10 gün inceleme süreci olacak, ardından twitter’da kayıtlı eposta adresinize onay veya red mesajı gönderilecektir.

İsteğiniz reddedilirse, twitter’dan e-posta aldıktan 30 gün sonra aynı hesap için yeni bir istek gönderebilirsiniz.

Comment (1)

  • Özer 31 Temmuz 2016 at 9:36 pm Reply

    teşekkürler, sayenizde şirketimizin twitter hesabını doğruladık. Uzun zamandır araştırıyorduk ama bir türlü nasıl doğrulama yapabileceğimizi bulamamıştık, çok iyi oldu bu.

Leave Your Comment

Your email address will not be published.*