groupon-sehir-firsati

Şehir Fırsatı Groupon Neden Kapandı?

48 ülkede 100 milyon kullanıcıya sahip büyük bir kuruluş olan Groupon, bugün Türkiye faaliyetlerinin yürütüldüğü sehirfirsati.com’un kapatıldığını açıkladı. Peki insanlar tarafından çılgınca talep gören Groupon Şehir Fırsatı neden kapandı?

İnternetten alışverişi çılgınlığa dönüştüren ve Türkiye’de kurulan ilk fırsat sitelerinden biri olan Şehir Fırsatı, bugün kapandı. Şehir Fırsatı Groupon web sitesinden aşağıdaki açıklamayla müşterilerine veda etti.

Sayın Müşterilerimiz,

Groupon Türkiye’nin sayfasına girmeye çalıştığınız için buraya yönlendirildiniz.

Üzülerek belirtmek isteriz ki, 24 Ağustos 2015 tarihi itibariyle Groupon, Türkiye’deki faaliyetlerine son vermiştir ve artık sizlere yeni fırsatlar sunamıyoruz.

Mevcut geçerli bir kuponu olan ve bununla ilgili herhangi bir soru sormak isteyen müşterilerimiz veya iş ortaklarımız detaylı bilgi almak için,[email protected] adresine e-posta göndererek veya 0850 2225477 danışma hattımızı arayarak müşteri hizmetlerimize ulaşabilirler.

Sizlere yeni fırsatlar sunamadığımız için üzgünüz, ancak şimdiye kadar Groupon’a olan ilginizden dolayı teşekkür ederiz.

Peki Groupon gibi büyük bir organizasyonun parçası olan Şehir Fırsatı neden kapandı?

Groupon’un amacı piyasa fiyatının altında “fırsat” ürünleri ve hizmetlerini insanlara ulaştırmaktı. Ancak firmalar satışlarını arttırmak için anlaştıkları Groupon ilkelerine sadık kalmadılar. Özellikle hizmet sektöründe faaliyet gösteren, cafe, bar, sinema, tiyatro, restaurant ve otel gibi işletmelerin çoğu Groupon aracılığıyla gelen müşterilerine 3.sınıf muamele yaptılar, öyle ki stok – kontenjan fazlası biletler satılıp müşteriler çoğu zaman mağdur edildi.

Groupon mağduriyetleri iade ile giderse de, hizmet almaya gidenler gördükleri 3.sınıf muamelelerle bin pişman oldular ve bir daha tercih etmediler. Ayrıca internette bir çok forumda, portalda ve sosyal medyada bu kötü deneyimlerini paylaştılar.

Groupon Türkiye faaliyetlerini sona erdirmesinde, yerel işletmelerin Alman disiplini ve Amerikan kültüründen uzak kalıp, Türk cesareti ile iş yapmalarının en etkin sebep olduğunu düşünüyorum.

Comment (1)

  • Halil 16 Eylül 2015 at 8:12 pm Reply

    Yukarıdaki yazıdaki tespitler harika. Fakat maalesef mağdur olan hem Groupon müşterileri ve tabii ki Groupon-Şehir Firsati sitesi… Tabii ki iyi firmaları tenzi ederek söylüyorum ama Kendini akıllı zanneden Türk Esnafları(!) Groupon gibi iyi niyetli işletmeleri ve buna güvenen insanları mağdur etmişlerdir. Yazıklar olsun bu esnaf bozuntularına

Leave Your Comment

Your email address will not be published.*